Miért nem vállaljuk 2013 előtt készült weboldalak fejlesztését?
- Az egyik a megjelenése, azaz mennyire korszerű a vizuális design.
- Szintén a design része azonban az is, hogy megfelelő-e a megjelenése mobileszközökön.
- Ez többek között azt jelenti hogy reszponzív vagy adaptív designnal készült-e.
- Ehhez pedig kapcsolódik az, hogy a mögötte álló kód HTML5, illetve CSS3 alapokon áll-e.
Mindezen tényezőkről sokat lehetne írni, meg is tettük ezt több bejegyzésünkben, úgyhogy ezeket nem ismételnénk meg, a linkek a fontosabb információkhoz vezetnek.
Ezért szoktuk ügyfeleinknek azt mondani, hogy egy 4-5 éves weboldal esetében már nem elegendő a csiszolgatás, javítgatás, ráadásul ez nem igazán vállalható szakmailag sem. Természetesen hozzá lehet nyúlni minden weboldalhoz, azonban ilyenkor már szinte kivétel nélkül jobb megoldás a megjelenést és az alapokat rendbe rakni, hiszen az idejétmúlt alapokra már nem lehet stabil funkciót, weboldalt építeni.
A 2013 előtti weboldalaknál érdemes kalkulációt végezni azzal kapcsolatban, hogy mennyi időbe telik a javítgatásuk, az életben tartásuk, és ez milyen anyagi ráfordítást igényel. Mivel mi ezzel foglalkozunk, így számunkra már kiderült, hogy egy korszerű alapokon, a trendeknek megfelelő megjelenéssel elkészített weboldal olcsóbb és gyorsabb megoldás, mint egy régi, túlhaladott weboldal fejlesztése.
Így ügyfeleinknek azt javasoljuk, hogy régi, 2013 előtti weboldaluk időt pazarló javítgatása helyett inkább egy új weboldalt készíttessenek. Hiszen ezzel a megoldással jobban járnak. Ezért itt is jelezzük, hogy mostantól már nem vállaljuk 2013. január 1. előtt készült weboldalak fejlesztését.