Google algoritmusok: Panda, Pingvin, Kolibri, Fred és a többiek (Frissítve, 2023.05.31.)
Az algoritmusok határozzák meg azt, hogy miként szerepel a weboldalad a Google találati oldalain. Ezért nem árt ismerni őket, és igazodni hozzájuk. (Frissítés, 2023.05.31. – Egy új fejezettel bővítettünk: Nem csak leértékelni, felértékelni is tud a hasznos tartalom algoritmus)
Mi az az AMP? Hogyan optimalizálhatod az AMP-s oldalad? (Frissítve, 2022.05.04.)
Mindenki azt szeretné, ha mobilon is egy szempillantás alatt töltődnének be a kívánt webes tartalmak. A Google ezért 2015 végén elindította az Accelerated Mobile Pages szabványt. Cikkünk első verziója is ekkor készült. (Frissítés, 2021.07.23. – Egy új fejezettel bővítettünk: A Webes történetek az új AMP?)
Miért érdemes https-re váltanod? És milyen problémák adódhatnak a váltásnál?
Még nem https-alapú a weboldalad? Akkor itt az ideje a váltásnak. Ma már a Google első oldali találatainak fele https-alapú, és egyre szigorúbb a Chrome is. (Frissítés, 2019. 02. 28. – Hogyan viszonyulnak az emberek a Chrome http-figyelmeztetéséhez? Egy kutatás megmutatta.)
A Google mobil index lett a SEO alapja: mit kell tudnod róla?
A mobil first index a weboldalak mobilos verzióját térképezi fel, indexeli, és ez alapján rangsorolja őket, nem pedig az asztali gépes megjelenés alapján. Vagyis az eddigi desktop oldalakon alapuló index helyett a mobil index lett a rangsorolás alapja a Google kereséseknél. De mire figyelj, hogy ne legyen gond?
Mit tud rólad a Google? És hogyan törölheted ezeket az adatokat?
Azt nyilván Te is tudod, hogy a Google adatokat tárol különféle, a szolgáltatásaihoz kapcsolódó tevékenységeidről. Ezzel szembesülsz egy-egy keresésnél, a térkép használatánál, felbukkanó hirdetéseket látva. Ezeket az adatokat Te is megnézheted bármikor, sőt kezelheted is őket. Mutatjuk, hol és hogyan.
Megzavarta az embereket a Google feketével írt találati oldala
Ha nálad is csak fekete, illetve sötétszürke színnel jelentek meg a találati oldalon a szövegek az elmúlt pár napban, akkor ne aggódj: a Google állítólag megint csak tesztelt valamit. Ma már visszaváltottak kékre.
Bookmark manager: most már egy nagyon barátságos felületen kezelheted a Chrome-könyvjelzőidet
Új Bookmark Managert gyártott le a Google, melyet tegnap közzé is tett a Chrome internetes áruházban. Így egy jóval kellemesebb felületen piszkálgathatjuk mostantól chrome-os könyvjelzőinket.
Nézd meg, mennyit változott a Google weboldala az elmúlt 17 évben!
A nagyon korszerűnek tűnő, a fejlesztésekben mindig élen járó tech-cégeknél – mint a Google, az Apple vagy a Microsoft – általában az újdonságaikra fókuszálunk. Pedig a legtöbbnek már komoly, 20-30 vagy akár 40 éves múltja van. Foglalkoztunk korábban már a Microsofttal és az Apple-lel is, valamint Facebook oldalunkon is gyakran belesiklunk egy-egy múltidézésbe. A Google ezidáig kimaradt, ezért most pótoljuk.
Így használd a Google keresőt! Hogy tényleg megtaláld, amit keresel
A Google nem csak egy egyszerű kereső, ahová beírunk pár szót és kidobja a választ. Gyakran nem azt adja ki, amit keresünk. Ilyenkor elkezdjük szidni, majd próbálkozunk mindenféle extrém keresési kifejezés beírásával, hogy a megfelelő választ kicsikarjuk belőle. Pedig lehet, hogy csak nem ismerjük azokat a megoldásokat, melyekkel finomhangoltabb kereséseket tudunk végrehajtani a kis fehér mezőben.