Biztonság a neten: jelszavak használata, hibák és tanácsok
Mivel a netes biztonság és az adatvédelem fontos dolog, ezért időről-időre visszatérünk egy-egy bejegyzés erejéig a témához. Ebben a cikkben összegyűjtöttünk több kapcsolódó témát, melyek sokak számára ismerősek lehetnek, hiszen korábban is foglalkoztunk már velük. Nagyon alapvető tanácsokról lesz szó, de érdemes őket komolyan venni.
Itt az idő, hogy mindenki, mindenhol bekapcsolja a kétlépcsős azonosítást! Mutatjuk hogyan
Egyre több felhasználói fiókot regisztrálunk a neten, így egyre nő az esélye, hogy ezek közül valamelyik hackerek áldozatává válik. Egy erős jelszó ugyan segít, de a plusz védelem soha sem árt. Ilyen plusz védelem a kétlépcsős azonosítás lehetősége, ami szinte minden komoly közösségi és más szolgáltatásnál elérhető már.
Hogyan böngéssz úgy, hogy ne hagyj nyomot magad után?
Nehéz ma úgy használni a netet, hogy ne hagyj magad után óriási digitális lábnyomokat. Böngészés közben a cégek figyelik a tevékenységedet, mindent megtudnak rólad, ráadásul el is adják az adataidat a hirdetőknek. Ugyanakkor, ha ez zavar, felveheted a harcot velük.
Azt hiszed megbízható üzenetküldő alkalmazást használsz?
Az Electronic Frontier Foundation (EFF) a tegnapi napon közzétett egy listát több tucat üzenetküldő alkalmazás tulajdonságairól, elsősorban arra fókuszálva, hogy azok mennyire biztonságosak, mennyire könnyű külső személynek hozzáférnie a beszélgetéseinkhez. Ebből kiderül, hogy az ismertebb alkalmazások nem igazán védenek. Viszont ezek esetében is van megoldás a biztonságosabbá tételre, még ha nem is tökéletes.